Dikey Bahçe

Dikey Bahçe

Dikey Bahçe: Modern mimariye yeni bir pencere açmak amacına yönelik olarak, bilinen bahçe ortamını herhangi bir duvarda ve ya herhangi bir dikey alana konumlandırılan bahçe sistemleridir.

Günümüz şartlarında doğal hayat, birçoğumuzun gerçekleştirmekte zorlandığı bir hayal olarak zihnimizde yerini her daim korumakta. Yaşam alanlarımızda her geçen gün ruhumuzu daraltan soğuk yapay materyallerden oluşan yapılar yerine zihnimizde her daim canlılığını koruyan canlı, doğal ve değişken alanların varlığı ile ruhunuza katacağı pozitif duygu seline kapılmanızı görmek sizleri ve çocuklarınızı mutlu etmez mi?
Modern mimariye yeni bir pencere açan dikey bitkilendirme, bilinen bahçe ortamını herhangi bir duvarda konumlandırılmış şeklidir. Bu tasarımlarda çok değişik türdeki bitkiler oluşturulan dikey yapılarda bir arada uyumla yaşayabilirler.
Dikey bahçe oluşturulmasında duvarın konumu ve bölgesel iklimine göre bitki tercihi yapılır. Bir arada yaşayabilme uyumuna sahip yaklaşık iki yüz civarındaki değişik türler arasından size uygun seçilen bitkiler uzmanlar eşliğinde duvardaki yerini alırlar.
Kısmen havayı temizlemesi, ısı dengesi sağlaması ve stresi azaltmak için uygulanabilecek basit bir yöntemdir. Dikey bahçeler duvarınızda dekoratif açıdan eşsiz özgün, doğal ve zengin görüntüleri, dört mevsim süresince renk cümbüşü içerisinde yaşamanızı sağlar.
Mekanlara kattığımız doğallık, zarafet ve değer bizim tasvir edebileceğimizin çok ötesindedir.