Biyolojik Gölet

Biyolojik Gölet

Gölet, doğal ya da yapay olarak kurgulanmış su oluşumlarıdır.
Biyolojik gölet herhangi bir kimyasal madde kullanmadan tamamen doğal öğeler yardımı ve biyolojik destek üniteleri sayesinde kendi kendini temizleyebilen ve zamanla çevresinde kendi ekosistemini oluşturan doğal süs göletleridir.

Bilindik seramik, beton ve türevleri ile oluşturulan estetik ve görsellikten uzak yapay göletler, her geçen gün yaşam alanlarımızın doğallıktan uzaklaşmasıyla birlikte tercih edilirliklerini de kaybetmektedir.

Bu noktada ekolojk gölet taleplerine giderek artan ilgi bireylerin doğal olma isteğinin ve doğaya dönme ihtiyacının her geçen gün daha da arttığına işaret ediyor.
Bio Göl Havuz olarak uygulamalarımızın temel amacı her geçen gün artan yoğun şehir hayatının bizi uzaklaştırdığı birçok doğal güzellikten yalnızca bir kısmı olan gölet ve benzeri su oluşumlarının yaşam alanlarımıza kazandırmaktır.

Göletler, insan sirkülâsyonun yoğun olduğu parklardan tutun villa göleti, bahçe göleti olarak da sizin özel yaşam alanlarınızda istediğiniz farklı özellikler ile uygulanabilmektedir.

Uygulanacak projelerde isteğe göre sudaki canlılara daha sorunsuz yaşam alanları oluşturulması için sudaki oksijen oranını artıracak şelale uygulamaları, taşlar, çakıllar, kayalar ve çevresinde su ile uyumlu heykeller, iskeleler, kuş banyoları gibi mimari elemanlara da yer verilebilmektedir. Bu tarz yapay göletler, bizlerinde bir parçası olduğumuz ekosisteme biyolojik gölet olarak hayat veriyor.