Yüzülebilir Doğal Havuzlar

Yüzülebilir Doğal Havuzlar

Doğal (Biyolojik) Yüzme Havuzu

Biyolojik yüzme göleti, kimyasal bir temizlik yapmaya gerek kalmadan suyun ortamdaki bakteriler, bitkiler ve biyolojik destek üniteleri yoluyla temizlenerek oluşturulan yapay ekolojik özel havuz oluşumlarıdır.
Bilinen yüzme havuzları oldukça haklı gerekçeler nedeni ile bayağı kötü şöhrete sahiptir. Yoğun miktarda CO2 yayıcının kullanıldığı bu yapılar bakımlarından dolayı oldukça yüksek miktarlarda su ve enerji ziyanını da beraberinde getiriyor.

Bu özel zevke hitap eden yapıların sağlıklı ve “güvenli” olmaları için ise kimyasal maddeler kullanılıyor ve daha üretken amaçlar (örneğin sebze yetiştirmek!) için kullanılabilecek geniş alanları kaplıyorlar.

Ayrıca, bilindik yüzme havuzları yalnızca dönemsel (mevsimsel) olarak kullanıldıkları düşünüldüğünde, bakımları birçok kişiye oldukça zahmetli ve maliyetli geliyor.

Bio Göl Havuz olarak herhangi bir kimyasal madde kullanmaksızın, tamamen doğal, biyolojik ve sanatsal yüzme alanları ile yüzme keyfi yaşayacağınız bir imkanının sağlandığı doğal ekolojik sistemleri sizler ile buluşturuyoruz. Biyolojik yüzme havuzu istediğiniz ölçülerde ister villa havuzu, ister bahçe havuzu veya ekolojik havuz olarak yaşam alanlarınızda tamamen zevkinize özgü şekilde tasarlanarak uygulanabilmektedir